II Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

21 listopada 2019r.  odbył się II Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w PSP w Bielisze. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Drabik - klasa VIII, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Adele pt.: "Someone like you" oraz Oliwia Kot - klasa VII, która zaśpiewała piosenkę  pt.: "I just called to say I love you " - Stevie Wonder.

Zuzanna Drabik zajęła III miejsce.

Gratulujemy Uśmiech

I Gminny Konkurs Poetycki „Opowiedz mi o ojczyźnie”

25 maja 2018 r. w PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej rozstrzygnięto konkurs poetycki „Opowiedz mi o Ojczyźnie”. Juror – poeta Wojciech Krupa - nie miał łatwego zadania, bo do oceny wpłynęły prace uczniów ze wszystkich szkół z gminy Zakrzew. Wiersze sławiły historię i piękno naszego kraju.

Uczennica kl. VII Paulina Aderek z naszej szkoły zajęła III miejsce  recytując wiersz „Tyś nasza, Polsko”.

GRATULACJE! Uśmiech

XVI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,PIOSENKA PATRIOTYCZNA”

Dnia 27 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Piosenki  ,,PIOSENKA PATRIOTYCZNA”.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa - uczniowie klas 0-III

II grupa - uczniowie klas IV-VII

W kategorii wiekowej kl. 0-III Zespól uczennic z klasy III- PSP w Dąbrówce Podłężnej  ( Klaudia Gołębioska, Oliwia Kramek, Anna Jaskulska, Amelia Kucharska) zajął II miejsce. Dziewczęta wykonały utwór ,, Mała Ojczyzna”.

W kategorii wiekowej IV-VIII Oliwia Kot uczennica klasy V zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki ,, Płonie ognisko i szumią knieje”

I Gminny Konkurs Gramatyczny „Zabawy z gramatyką” w PSP w Woli Taczowskiej

W tym roku - 24.04.2018 r. pierwszy raz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu gramatyki języka polskiego podczas I Gminnego Konkursu Gramatycznego w PSP w Woli Taczowskiej. W konkursie uczestniczyło po trzech przedstawicieli z każdej szkoły z terenu gminy Zakrzew. Naszą szkołę reprezentowali:

Maja Mortka – uczennica kl. V,

Damian Górka – uczeń kl. VI,

Zuzanna Zarychta – uczennica kl. VII.

Na początku dzieci pisały test, później dopasowywały elementy gramatycznej układanki, na końcu losowały pytania, na które musiały udzielić odpowiedzi. Za wykonanie poszczególnych zadań uczniowie otrzymywali punkty. Suma zdobytych punktów pozwoliła grupie naszych uczniów na zajęcie II miejsca w konkursie.

I Gminny Konkurs Recytatorski w PSP w Cerekwi

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rywalizacja miała miejsce 23 kwietnia 3018r. w PSP w Cerekwi.

Szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy IV: Marcel Górka i Kacper Krawczyk oraz uczennica klasy VII – Zuzanna Kalińska. Dzieci recytowały wiersze patriotyczne polskich autorów.

Dzięki wzorcowej interpretacji tekstów, nasi uczniowie zajęli I i II miejsce w konkursie. Uczennica kl.VII Zuzanna Kalińska recytacją utworu „Poszłabym ja” M. Konopnickiej podbiła serca jurorów i zwyciężyła w poetyckiej rywalizacji. Uczeń kl. 4 Marcel Górka zachwycił wszystkich recytacją tekstu „Do polskiego chłopięcia” W. Bełzy i zajął II miejsce w rywalizacji.

GRATULUJEMY! Śmiech

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

18 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Gminne Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

Dzieci pisały dyktanda w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-V i kl. VI-VII. Tematem przewodnim konkursu było stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie znakomicie poradzili sobie z pisownią niezwykle trudnych pod względem ortograficznym tekstów i wrócili z Zakrzewa z nagrodami.

W kategorii wiekowej: kl. IV-V Maja Mortka uczennica klasy V zajęła I miejsce, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Ortografii. III miejsce w tej samej kategorii zajął Kacper Krawczyk uczeń klasy IV. W drugiej kategorii wiekowej: kl. VI-VII na podium stanęła Zuzanna Zarychta uczennica kl. VII, która zajęła III miejsce w rywalizacji.

Uczniów przygotowała p. M.Jakubowska – nauczyciel języka polskiego.

GRATULUJEMY! Uśmiech

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

W dniu 9 marca 2018 r. w PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim.

Zuzanna Zarychta uczennica klasy VII zajęła I miejsce w kategorii klas VI – VII. Zuzanna recytowała wiersz pt.: „Princess school”. W kategorii uczniów klas IV – V Kacper Krawczyk z klasy IV zajął III miejsce  - recytował wiersz pt.: „Pinocchio”.

Uczniów przygotowała p. E. Falińska – nauczyciel języka angielskiego.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

21.02.2018 r. troje uczniów z PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w PSP w Bielisze. Byli to: Marcel Górka i Kacper Krawczyk uczniowie klasy IV oraz Zuzanna Zarychta uczennica klasy VII.

Recytatorzy prezentowali utwory klasyków literatury polskiej. Walka o zwycięstwo nie była łatwa.

Dwoje uczniów: Marcel Górka i Zuzanna Zarychta zajęło ex aequo II miejsce w konkursie.

Uczniów przygotowała p. M.Jakubowska – nauczyciel języka polskiego.

GRATULUJEMY! Uśmiech