KLASA VI

Spotkanie Świąteczne

Jem kolorowo

Koncert Walentynkowy

Dzień Zakochanych to nie tylko możliwość  podarowania walentynki. W tym dniu uczniowie chcieli podziękować i zadedykować utwór muzyczny swoim wychowawcom, nauczycielom i przyjaciołom. Klasy młodsze wzięły udział w konkursie na najładniejszą walentynkę. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie muzycznym. Było dużo śmiechu i radości.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

To piękne święto dzieci z klas młodszych uczciły zapraszając swoich dziadków. Były wiersze, piosenki, życzenia. Nie zabrakło również tańca. Niejedna babcia i dziadek uronili łzę wzruszenia. Uczniowie obdarowali swych bliskich własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Wizyta w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 im. Bp Jana Charpka w Radomiu

Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą p. Iwoną Żak odwiedzili 12 grudnia Zespół Szkół Specjalnych nr 1 im. Bp Jana Chrapka  w Radomiu. Uczestniczyli w zajęciach projektu "Nieprzypadkowy sukces - gamifikowanie zajęć matematycznych z narzędziami TIK".
Dzieci zostały podzielone na mniejsze grupy. Były zajęcia z robotem DOC, który pomagał zgłębiać tajnikI matematyki. Ozobot, który pomagał opracować graficznie zadania z kodowania offline a także obsługa zagubionego w galaktyce ScottieGO. W przerwie uczniów poczęstowano słodyczami.W nagrodę za dobrą pracę wszystkie dzieci otrzymały zestaw przyborów szkolnych. Była to fantastyczna przygoda.Pierwszaki zadeklarowały ponowne odwiedziny zaprzyjaźnionej szkoły i jej uczniów. Czekają też na rewizytę.

Bal Pierwszoklasistów

Bal Pierwszoklasistów ufundowany przez sponsora szkoły pana Bogusława Górkę. Uczniowie klasy I wraz z dziećmi oddziału przedszkolnego i klas II i III pojechali na spotkanie z Mikołajem do Centrum Zabaw w Radomiu. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wszyscy świetnie się bawili.

Ślubowanie

24 października 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im .Orła Białego odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I, pod hasłem „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”.

Pierwszoklasistów zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Zakrzew pan Sławomir Białkowski, proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy  ksiądz Krzysztof Góralski. oraz nauczyciele i rodzice.

Przed przystąpieniem do pasowania, starsi koledzy z klasy IV sprawdzali, czy dzieci są już przygotowane , by stać się prawdziwymi uczniami. Zgotowali im szereg sprawdzianów m.in. „Test wzorowego zachowania”, „Czy znasz swoich kolegów”, „Mądry Pierwszak”, „ Umiemy śpiewać”,         „Wiemy co zabrać ze sobą do szkoły” .Dzieci wykazały się dużą wiedzą, zdolnościami recytatorskimi       i muzycznymi. Przebieg uroczystości wzbogacił występ członków Kółka Teatralnego. Dziewczynki wcieliły się w postacie kredek  i zaprezentowały taniec z balonami.

Pani dyrektor Emilia Jaworska pasowała dzieci na uczniów wielkim ołówkiem a następnie wręczyła im  pierwsze ważne „dokumenty” czyli legitymacje szkolne. Wychowawczyni pani Żak podarowała pamiątkowe dyplomy. Również goście i rodzice nie zapomnieli o życzeniach i  prezentach.

Po pełnym wrażeń występie pierwszacy podziękowali gościom, a rodzice zaprosili na słodki poczęstunek. Po nim uczniowie klasy I z wychowawcą i rodzicami udali się na salę gimnastyczną i tańcem zamknęli uroczystość. Na pewno zostanie ona długo w ich pamięci.

Uroczystość przygotowała pani Iwona Żak.